BEÜ öğrencileri, TEKNOFEST İnsansız Hava Araçları...

BEÜ öğrencileri, TEKNOFEST İnsansız Hava Araçları Yarışması'na katıldı

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) öğrencileri, İstanbul'daki Havacılık, Bilim ve Teknoloji Fuarı (TEKNOFEST) kapsamında düzenlenen "Teknofest İnsansız Hava Araçları Yarışması"na katıldı.

25 Eylül 2018 - 19:41

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) öğrencileri, İstanbul'daki Havacılık, Bilim ve Teknoloji Fuarı (TEKNOFEST) kapsamında düzenlenen "Teknofest İnsansız Hava Araçları Yarışması"na katıldı.

BEÜ'den yapılan açıklamada, üniversitenin Bilim ve Teknoloji Öğrenci Topluluğu'nun, 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Grand Airport Yerleşkesi'nde düzenlenen "Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması"na, Dr. Öğretim Üyesi M. Fatih Kuluöztürk danışmanlığında ve İlim Yayma Cemiyeti sponsorluğunda, elektrik elektronik bölümü öğrencileri Seyithan Gök, Hakan Kartal ile Murat Şimşek'in katıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Gökyüzünün Gözü" isimli takımlarıyla, 85 takım ve 500'ü aşkın yarışmacının yer aldığı organizasyona döner kanatlı İHA ile katılan öğrencilerin üniversiteyi başarıyla temsil ettiği kaydedildi.

Açıklamada, Dr. Öğretim Üyesi ve Bilim ve Teknoloji Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı M. Fatih Kuluöztürk, TEKNOFEST'in beklediklerinden daha verimli geçtiğini belirtti.

Temel bilimler ve mühendisliğe ilginin azalmaya başladığı bu dönemde, bilim ve teknolojiye gönül veren gençlerin bir araya gelerek paylaşımlarda bulunduğunu kaydeden Kuluöztürk, şunları kaydetti:

"Çok değerli bir etkinlik, burada bulunmak bile oldukça önemli. Takım olarak kurduğumuz atölyede geceli gündüzlü yaptığımız çalışmalar ve verdiğimiz emeklerin karşılığını, böyle muhteşem bir etkinlikte bulunarak ve üniversitemizin adını temsil ederek aldık. Topluluk olarak 14 farklı alanda yarışmaların düzenlendiği TEKNOFEST festivaline önümüzdeki yıl daha fazla alanda, daha çok takım ve öğrenciyle katılmak üzere gerekli çalışma ve planlamalar şimdiden başlattık. Ülkemizin teknolojik hamlesi olarak lanse edilen bu etkinliğe daha geniş bir katılımla ülkemizin bu alandaki hedefleri doğrultusunda gerekli olan yetişmiş insan ve iş gücüne katkı sağlamak temel amacımızdır. Bu bağlamda hoca ve öğrencilerin yanı sıra ilimiz idari birimlerinin ve iş dünyasının katılım ve desteklerini bekliyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİGACEM'DEN İHA-1 EĞİTİM MÜJDESİ
BİGACEM'DEN İHA-1 EĞİTİM MÜJDESİ
Bitlis Dernekler Federasyonundan yeni bir hamle!
Bitlis Dernekler Federasyonundan yeni bir hamle!