Bitlis Dernekler Federasyonundan yeni bir hamle!

Bitlis Dernekler Federasyonundan yeni bir hamle!

Bitlis Dernekler Federasyonu (BİDEF) çalışmalarını daha kurumsal ve daha güçlü hale getirebilmek, çalışmalarını geliştirerek yeni bir ilkeye imza attı.

20 Eylül 2021 - 19:37

Bitlis Dernekler Federasyonu (BİDEF) çalışmalarını daha kurumsal ve daha güçlü hale getirebilmek, çalışmalarını geliştirerek yeni bir ilkeye imza attı.

BİDEF Yönetimi;  almış olduğu kararla yenilikler yapmaya devam ederek Bitlis camiasında Sivil Toplum Kuruluşlarında deneyimli ve saygın insanlardan oluşan “Yüksek İstişare Kurulu (YİK)’i kurarak yeni bir ekip oluşturdu.

BİDEF Yüksek İstişare Kurulu ekibi 18 Eylül 2021 tarihinde bir araya gelerek ilk toplantısını yaptı. Yapılan toplantıda Bitlis ve Bitlisliler menfaatine, birlik ve beraberliklerine, ayrıştırıcı değil birleştirici olmaya yönelik çok önemli konular ele alındı. STK’lar konusunda oldukça deneyimli olan Seracettin Günbay, konu ile ilgili çok önemli noktalara değinerek özellikle Bitlis halkı için geliştirici projeler üreterek halkımızı birçok konuda ileriye taşımalıyız, özellikle bu kurumda ayrıştırıcı değil birleştirici olup birlik ve beraberliğimizi sağlamalıyız diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü:  “Bitlislileri hak ettiği yere getirmeliyiz, bunun için buradayız. BİDEF Yüksek İstişare Kurulu ekibinde Sivil Toplum Kuruluşlarında deneyim sahibi olan arkadaşlarımızla ve aynı zamanda hukukçu olan iki hemşerimizin de bulunması BİDEF’i daha güçlü kılacaktır” dedi.

Emekli Hakim ve Öğretim Görevlisi Dr. Av. Seyithan Güneş ve Av. Fırat Epözdemir; konu ile ilgili her zaman hemşerilerimizin birlik beraberliğini, birleştiriciliğinin çok önemli bir durum olduğunu belirterek deneyimlerinden güzel örneklerden söz ederek BİDEF Yönetimini ve BİDEF Yüksek İstişare Kurulunun çok önemli bir misyonu üstlendiklerini dile getirdiler.

Bitlisli İş insanı Erol Ersan: "Bitlis insanı büyük şehirlerde STK’lar etrafında birleşerek örf, adet, geleneklerini yaşayarak birlik ve beraberliklerini sürdürüyorlar. Bizlerde bu birlik ve beraberliği görünce bir Bitlisli olarak mutlu oluyoruz. Önemli olan STK’larımıza siyaset bulaştırmayalım. Kimin fikri ne olursa olsun burada hepimizin amacı Bitlis ve Bitlislilerdir. Özellikle Seracettin Günbayın olduğu her ortama severek gelir maddi ve manevi destek vermekten onur duyarım" dedi.

Toplantı sonucunda oy birliği ile BİDEF Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığına Seracettin Günbay, Başkan yardımcılığına Erol Ersan, Genel Sekreterliğine Av. Fırat Epözdemir görevlendirilerek aşağıdaki liste oluşturuldu.

BİDEF YÜKSEK İSTİŞARE KURULU (YİK) YÖNETİM LİSTESİ

SERACETTİN GÜNBAY (BAŞKAN)

EROL ERSAN (BAŞKAN YARDIMCISI)

Av. FIRAT EPÖZDEMİR (GENEL SEKRETER)

Dr. Av. SEYİTHA GÜNEŞ

ZEKİ PEKER

ORHAN DEMİRKANOĞLU

EYÜPHAN KARABULUT

NİMETULLAH GÜNEŞ

M. SAİT ŞAŞMAZ

ABDURRAHİM ŞİŞMAN

ŞEMSETTİN ASLAN

YAŞAR İZSİZ

FARUK GÜLMEZ

KAMURAN DENİZCİ

NEZİR ALTUNBAŞ

MAŞALLAH ULUEL

SAVAŞ KARAKAYA

ÖZCAN FİDAN

SİNAN YALVARIŞLI

ERCAN UZER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİTLİS’TE “ULUSLARARASI BİTLİS VE YÖRESİ MANEVİ MİMARLARI SEMPOZYUMU” YAPILDI
BİTLİS’TE “ULUSLARARASI BİTLİS VE YÖRESİ MANEVİ MİMARLARI...
Ters laleler Bitlis dağlarındaki yerini aldı
Ters laleler Bitlis dağlarındaki yerini aldı