Bitlis’te Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması...

Bitlis'te Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması Sonuçlandı

Bitlis Katı Atık Birliği (Bİ-KA) ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ortaklığı ile bu yıl 6.sı düzenlenen “Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması” 17.05.2019 tarihi itibari ile sonuçlandı.

24 Mayıs 2019 - 10:07
Reklam

Bitlis Katı Atık Birliği (Bİ-KA) ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ortaklığı ile bu yıl 6.sı düzenlenen “Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması” 17.05.2019 tarihi itibari ile sonuçlandı. Ekim ayında okullara afişlerin asılması ile başlayan yarışma Mayıs ortası itibari ile tamamlandı. Atık pillerin okullara duyurulmasında ve toplanmasında Bitlis Katı Atık Birliği'ne ait olan Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisini işleten ETAB Enerji firması ilgili çalışmaları yürütmüştür.

Atık pilleri kaynağında ayrı toplayarak, çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek ve okullarda çevre bilincini aşılayarak geleceğin büyüklerini ufak yaşta bilinçlendirmeyi amaçlayan yarışma ile ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak hedeflenmektedir.

Düzenlenen yarışmada birinci 120 kg pille Ahlat ilçesinde bulunan Selçuklu Anadolu Lisesi, ikinci 61 kg pille Mutki Koyunlu Şehit Piyade Er Yener Barış İlköğretim Okulu, üçüncü ise 60 kg pille yine Ahlat'tan Fatih İlkokulu olurken, il genelinde toplamda 460 kg atık pil toplandı.

2018-2019 dönemini kapsayan yarışma sonucunda dereceye giren okulların ödülleri çevre haftasında takdim edilecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tatvan'da İkinci Bir Emre Kadar Sokağa Çıkma Yasağı!
Tatvan'da İkinci Bir Emre Kadar Sokağa Çıkma Yasağı!
Şehirlerarası Yolculuklarda Yaşanan Sıkıntılar
Şehirlerarası Yolculuklarda Yaşanan Sıkıntılar