Bitlis’te vergi yapılandırma başvuruları başladı

Bitlis'te vergi yapılandırma başvuruları başladı

Bitlis Belediyesinde, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı kanun kapsamında yapılandırma başvuruları başladı.

05 Haziran 2018 - 09:28 - Güncelleme: 05 Haziran 2018 - 09:37
Reklam

BitlisBelediyesinde, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı kanun kapsamında yapılandırma başvuruları başladı.

Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyen ve vergi borcu bulunan mükelleflerin, 31 Temmuz salı günü mesai bitimine kadar belediyeye başvurması gerektiğini bildirdi.

Ustaoğlu, 31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait borçların yapılandırma kapsamına girdiğini belirterek, şunları ifade etti:

"Emlak, çevre temizlik, haberleşme, eğlence, ilan ve reklam vergileri, işgaliye borçları yapılandırma kapsamına alındı. Belediyemizin ücret tarifesine bağlı olarak yapılan hizmetlerin ücretleri yine kapsam dahilindedir. Bu yapılandırmadan yararlanmak isteyenler belediye hizmet binamızdaki Mali Hizmetler Müdürlüğü Tahakkuk ve Tahsilat Şefliğine başvurarak borçlarını yapılandırabilir. Mükelleflerin yeniden yapılandırma kapsamında borçlarını peşin ya da 6 ile 19 taksit halinde ödeyebilecek. Taksit ödemeleri iki ayda bir yapılabilecek."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti Bitlis ve ilçeleri belediye başkan adayları
Ak Parti Bitlis ve ilçeleri belediye başkan adayları
Tatvan Kaymakamlığından DUYURU!
Tatvan Kaymakamlığından DUYURU!