Bitlis’te yeni fabrikaların bacası tütecek

Bitlis'te yeni fabrikaların bacası tütecek

Bitlis'te 585 bin metrekare üzerinde inşa edilen Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni fabrikalar kurulmaya başlandı.

05 Ekim 2018 - 18:18
Reklam

Bitlis'te 585 bin metrekare üzerinde inşa edilen Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni fabrikalar kurulmaya başlandı.

Kentin istihdam alanındaki en büyük projesi olan Organize Sanayi Bölgesi'nin alt yapı çalışmaları tamamlandı.

Bazı yatırımcılar söz konusu bölgede yeni işletme ve fabrikalar kurarken, bazı yatırımcılar da kuracakları fabrikaların inşaat çalışmalarını sürdürüyor.

Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan işletme ve inşaatları gezen Vali İsmail Ustaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıllardır atıl durumda bulunan bölgenin gerçekleştirdikleri çalışmalarla aktif hale geleceğini bildirdi.

Bölgenin alt yapısının tamamlandığını, 585 bin metrekare alanın 303 bin metrekaresinin sanayi alanı olarak ayrıldığını anlatan Ustaoğlu, 55 parselden 15'i girişimcilere tahsis ettiklerini vurguladı.

Ustaoğlu, 40 parsellik alanın ise yeni girişimcileri beklediğini, bölgenin idari binası ve çevre düzenlemesi inşaatlarına başladıklarını aktardı.

Kışa girmeden inşaat çalışmalarını bitirmeyi amaçladıklarını belirten Ustaoğlu, "Girişimci açısından engel teşkil edecek hiçbir sıkıntısı kalmadı. Bölgemiz demir yollarına bir kaç kilometre uzaklıkta. Maliyet konusunda en ufak bir sıkıntının olmadığı yerde." dedi. 

 "Bu bölgede askerimizi, güvenlik güçlerimizi nasıl birer kahraman gibi görüyorsak, buraya gelip yatırım yapanları da birer kahraman olarak görüyoruz." diyen Ustaoğlu, yatırım yapmak isteyen iş adamlarının gerekli bütün aşamalarını takip ederek, işlerini kolaylaştırdıklarını kaydetti. 

Vali Ustaoğlu, daha sonra TOKİ bölgesinde yapılan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tatvan'da İkinci Bir Emre Kadar Sokağa Çıkma Yasağı!
Tatvan'da İkinci Bir Emre Kadar Sokağa Çıkma Yasağı!
Şehirlerarası Yolculuklarda Yaşanan Sıkıntılar
Şehirlerarası Yolculuklarda Yaşanan Sıkıntılar