Bitlisli Bürokrat Uğur Oto, görevinden istifa ederek AK...

Bitlisli Bürokrat Uğur Oto, görevinden istifa ederek AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

12 yıl boyunca aralıksız olarak TBMM’de AK Parti milletvekillerine danışmanlık yapan ve daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı İş Kurumu Genel Müdürlüğünde kamu görevine atanan Uğur Oto, görevinden istifa ederek AK Parti Bitlis Milletvekili Aday Adayı oldu

29 Nisan 2018 - 11:50

12 yıl boyunca aralıksız olarak TBMM’de AK Parti milletvekillerine danışmanlık yapan ve daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı İş Kurumu Genel Müdürlüğünde kamu görevine atanan Uğur Oto, görevinden istifa ederek AK Parti Bitlis Milletvekili Aday Adayı oldu.

Bitlis’in köklü ailelerinden Oto ailesine mensup olan Uğur Oto, 1970 yılında Bitlis’te doğdu.  Üniversitede ekonomi eğitimi gören Oto, 1995 yılında uluslararası ölçekte bir şirkette Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak iş hayatına başladı.

TBMM’de iki dönem milletvekili danışmanlığı sonrasında 2015 Kasım Genel Seçimleri ile birlikte AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya’nın danışmanlığını yürüten Oto,  daha sonra Ankara İşkur İl Müdür Yardımcılığına atandı.

AK Parti siyasetinin önde gelen isimleriyle çalışmanın kendisine göz ardı edilemeyecek bir deneyim kazandırdığını vurgulayan Oto, “Ben, bu değerli siyasetçilerin rahle-i tedrisatından geçme olanağı bulduğum ve siyasette bir davası, bir vizyonu, millete taahhüt ettiği hedefleri olan AK Parti ailesinin bir ferdi olmaktan her zaman onur duydum. Bu birikimlerle bu noktada bize düşen görevi yapmaya talip olarak bu adımı atmaktan da ziyadesiyle mutluyum’’ dedi.

 

“Her zaman olduğu gibi, bugün de Bitlis ve Bitlisliler için hizmete talibim”

Bitlis’ten milletvekili aday adayı olan Oto, bunun rastgele alınmış bir karar olmadığını ifade etti. Oto, “Bu göreve talip olmamın sebebi, hem memleketime hem de ülkeme gerektiği gibi, hakkıyla hizmet etmek istiyorum. Her zaman olduğu gibi, gayret bizden, takdir Allah’tandır. Rabbim bizlere güvenenlere karşı bizleri mahcup etmesin” şeklinde konuştu.

 

 

 

Uğur OTO kimdir?

1970 yılında Bitlis’te doğdu. Bitlis 50. Yıl Cumhuriyet İlkokulu’nda başladığı İlköğrenimini İstanbul’da, orta öğrenimini Bitlis Atatürk Ortaokulu’nda, lise öğrenimini Bitlis Lisesi’nde tamamladı. 1994 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını THK Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme Anabilim Dalında tamamladı.

1995-2004 yılları arasında uluslararası ölçekte bir firma olan Raks Holding Ankara Temsilciliği’nde Kurumsal İlişkiler Direktörü ve Ankara Temsilcisi olarak görev yaptı. 2005 yılında TBMM’de milletvekili danışmanı olarak göreve başladı. İki dönem Bayındırlık ve İskân Eski Bakanı AK Parti Bitlis Milletvekili Zeki Ergezen, bir dönem de AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı-Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Erzurum Milletvekilliği yapan Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu ile milletvekili birinci danışmanı olarak çalıştı. 2015 Genel Seçimleri sonrasında AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya’nın danışmanlığını yürüten Oto,  daha sonra Ankara İşkur İl Müdür Yardımcılığına atandı.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında almış olduğu görevlere ek olarak, kurucu üyesi olduğu Siyasi Danışmanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlim Yayma Cemiyeti Bitlis Şubesi Dış İlişkiler Sorumluluğu görevleri halen devam etmektedir. Uğur Oto, evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HDP Güroymak Eş Başkan Adayları, Basınla bir araya geldi
HDP Güroymak Eş Başkan Adayları, Basınla bir araya geldi
Sporcular gözünü Türkiye Şampiyonasına dikti
Sporcular gözünü Türkiye Şampiyonasına dikti