Bölge gazetecileri Ahlat’ı gezdi

Bölge gazetecileri Ahlat’ı gezdi

Doğu Anadolu Başkanlar Kurulu Bölge Toplantısı için Bitlis'e gelen bölgedeki Gazeteciler heyeti, program kapsamında Ahlat ilçesinin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

19 Kasım 2017 - 14:15

Doğu Anadolu Başkanlar Kurulu Bölge Toplantısı için Bitlis'e gelen bölgedeki Gazeteciler heyeti, program kapsamında Ahlat ilçesinin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

 

Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (DGF) tarafından Bitlis Gazeteciler Cemiyeti'nin (BİGACEM) ev sahipliğinde Bitlis'in Tatvan ilçesinde düzenlenen Başkanlar Kurulu Bölge Toplantısının ardından düzenlenen gezi programı kapsamında Ahlat ilçesini gezen bölge gazetecileri, ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri karşısında hayran kaldı.

 

Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban tarafından karşılanan Gazeteciler heyeti, Başkan Çoban'ın rehberliğinde ilk olarak Anadolu’nun Orhun Abideleri olarak adlandırılan Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı’nı ziyaret etti. İlçenin genel tarihi hakkında Başkan Çoban'dan bilgi alan Gazeteciler, Abidevi mezar taşları üzerinde ki motif ve işlemelerle yoğun ilgi göstererek, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Burada ki ziyaretin ardından yeni Ahlat Müze ve Karşılama Merkezini gezen gazeteciler daha sonra Mağara evler, Bayındır Köprüsü ve Abdurrahman Gazi Türbesini ziyaret ederek ilçede ki gezilerini sonlandırdılar.

 

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan  Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (DGF) Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, “Ahlat her zaman gelmek ve görmek istediğimiz bir mekandı. Ahlat’ı bize Belediye Başkanı Mümtaz Çoban ile birlikte BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş gezdirdi. İyi ki de gelmişiz. Çünkü burayı Ahlat Belediye Başkanı Türklerin ilk başkenti olarak nitelendirdi. Bizde burada bulunmaktan son derece mutluyuz. Son derece etkilendim. Burada binlerce eser ve motif var. Bu işin tarihi yönü, mesleki olarak ta biz Ahlat’a, Tatvan’a, Bitlis’e Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu bölge toplantısı için geldik. Doğu Anadolu Bölgesi’nde ki tüm meslektaşlarımız ve gazeteciler cemiyeti başkanlarıyla Bitlis’te buluştuk. Mesleki sorunlarımızı konuştuk ve bir güç birliği yaptık. İstedik ki Doğu Anadolu’da ki gazeteciler burada toplansınlar. Toplantıların akabinde ise bu tarihi ve muhteşem beldeyi gezme imkânımız oldu. Bu yüzden çok mutluyum. Bu vesileyle Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban ve Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özcan Çiriş’e ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) Başkanı Özcan Çiriş ise, "Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu bölge toplantısını 10 ilin katılımıyla Bitlis’te gerçekleştirdik. Toplantının ardından ilimize gelen cemiyet başkanları ve gazetecilere tarihi ve turistik alanları da gezdirme imkanımız oldu. Gelen arkadaşlarımızdan herkes buradan memnun ayrıldı. Katılımlarından dolayı meslektaşlarıma ve misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Feridun Fazıl Özsoy başkanlığında düzenlenen gezi programına, Ağrı, Ardahan, Kars, Muş, Erzurum, Van, Iğdır, Elazığ, Bitlis ve Malatya illerinden gazeteciler cemiyeti başkanı ve temsilcileri katıldı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TATSO Üyeleri için Kuveyt Türk Katılım Bankası ile protokol imzalandı
TATSO Üyeleri için Kuveyt Türk Katılım Bankası ile protokol...
Oda başkanlarından TATSO ziyareti
Oda başkanlarından TATSO ziyareti