Cemal Taşar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj...

Cemal Taşar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

24 Kasım 2018 - 14:26
Reklam

Milletvekili Taşar, mesajında, öğretmenlik mesleğinin bilginin yanında birikim, tecrübe ve irfanla genç nesillerin güçlü yarınlara hazırlaması için emek veren mesuliyeti ağır bir görev olduğunu ifade etti.

 

Türkiye'nin asırlar boyu istikbale yürümek için mazinin o aydınlık heyecanını kavramanın peşinde olduğunu aktaran Taşar, şunları kaydetti:

 

'' Mensubu olmaktan her zaman onur ve şeref duyduğum Eğitim Camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, hepsini saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Öğretmenler, insanı en ideal şekilde eğitmek, geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal ve zor bir görevi yerine getirmektedirler.

 

Milletin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için öğretmenlere şükran borcu olmayan yoktur. İlk emri "oku" olan bir medeniyeti mensupları olarak, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır.

 

Bugün de milletçe eğitime, öğretime, ilme, âlime, öğretmene derin bir saygıyla, muhabbetle yaklaşılmaktadır.

 

"Ülkemizde saygınlığın en yüksek meslek mensuplarının başında öğretmenler, ilim adamları gelmektedir. Öğretmenler, bu vasfı uygulamaya ve hikmete, yani iyi ile kötüyü ayırt etmeye tahvil etmekle mükelleftirler. Dolayısıyla öğretmen, evet öğretmendir ama bununla birlikte eğiten, terbiye eden, çocuğun içindeki cevheri ortaya çıkartan kişidir; öyle olmalıdır. İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır.

 

Öğretmenlerimizi, kendilerine emanet ettiğimiz çocuklarımızı bu anlamda da yetiştiren insanlar olarak görüyor, kendilerinden böyle bir gayret bekliyoruz. Bu nedenledir ki geleceğimize ilişkin hedeflerimize ulaşabilmemiz konusunda en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacağını da biliyorum.

 

Hükümetlerimiz de özellikle son 16 yıl içerisinde Milli Eğitimi bütün bakanların önüne çıkartmıştır. Milli Eğitime en büyük bütçe ve en büyük kaynak milli eğitime ayrılmaktadır. Hatta öyle ki ekonomik tedbirlerin alındığı, mal disiplininin oluşturulduğu, daha tasarruflu davranıldığı dönemde dahi eğitim ve öğretmenlere bir ayrıcalık verilmektedir.

 

"Aziz milletimiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de öğretmenlerimize sahip çıkmaya devam edecektir. "Okullara, öğretmenlere, diğer eğitim kurumlarına ve kadrolarına yönelik saldırılarda bulunanları asla affetmemiştir, affetmeyecektir."

Öğretmenliğin, sadece ücreti, imkan ı için yapılacak bir meslek olmadığına değinen, bu mesleği gönülden sevmeyen, kendini bu işe adamayan hiç kimsenin, gerçek manada bir öğretmen olmayacağına işaret etmek isterim.

 

Türkiye'nin 81 ilinde, şehir merkezlerinden en ücra köylere kadar her karışında vazifelerini hakkıyla yerine getiren öğretmenleri, kendilerine eğitime ve öğrencilerine adamış olmalarında dolayı en içten duygularla tebrik ediyor şükranlarımı sunuyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile 2023 Eğitim Vizyonunda Öğretmenler çok önemli yer tutmaktadır. 2023 Eğitim Vizyonu ile öğretmenlerin hem çalışma şartlarını hem de birikimlerini mesleğin gereklerine uygun seviyeye taşımak, geri kalmış bölgelerde görev yapan öğretmenlerimizi teşvik edecek bir takım tedbirler alınacaktır. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde "Öğretmenlik Meslek Kanunu" hazırlanıp çıkarılması öngörülmektedir.

 

"Bu duygu ve düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü can-ı gönülden kutluyorum.

 

Şehit Öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete göç eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ayrıca mesleği uzun yıllar fedakârca sürdürdükten sonra emekli olmuş öğretmenlerimize de sıhhat ve afiyetler temenni ediyorum.'' dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızılay Şube Başkanı Taşar, iddialara cevap verdi
Kızılay Şube Başkanı Taşar, iddialara cevap verdi
Evden Eve Nakliye Hizmeti İle Yanınızdayız
Evden Eve Nakliye Hizmeti İle Yanınızdayız