DAKA heyetinden TATSO’ya istişare ziyareti

DAKA heyetinden TATSO’ya istişare ziyareti

07 Şubat 2020 - 09:49
Reklam

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Planlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Emin Çakay, beraberindeki bir heyetle birlikte Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’na (TATSO) istişare ziyaretinde bulundu.

 

Sakarya Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mustafa Çağlar Özdemir, Hacettepe Üniversitesi'nden Dr. Öğretim Üyesi Volkan Işık, DAKA'dan Uzman Abdullah Çiçek ve DAKA Bitlis Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Nurettin Polat'ın yer aldığı heyetle Odamızı ziyaret eden DAKA Başkanı Mehmet Emin Çakay, TATSO Başkanı Bilal Adabağ ile bir araya geldi.

 

Bölgedeki gençlere istihdam sağlamak maksadıyla DAKA işbirliği yürütülen proje ve yine bu kapsamda geliştirilmesi planlanan Mesleki Eğitim Geliştirme Merkezi (MESGEM) ile ilgili istişarede bulunmak amacıyla gerçekleştirilen ziyarette heyet üyeleri tarafından konuyla ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

 

Heyet üyeleri konunun bölge ve gençlerin istihdamı için önemine dikkat çekilirken TATSO Başkanı Bilal Adabağ'ın da konu ile ilgili fikirleri alındı.

 

Konunun önemine vurgu yapan TATSO Başkanı Bilal Adabağ, bölgede özellikle ara eleman konusunda ciddi sıkıntılar olduğuna dikkat çekti yaptı.

 

İşverenlerin desteklenmesi ve bölge ile ilgili iş planlamalarının ise yerelden yönetilmesi gerektiğine işaret eden TATSO Başkanı Adabağ, bölgede girişimci ruhun çok fazla olduğunu, bu nedenle kaynakların doğru kullanılması durumunda yaşanan bir çok sorunun çözüme kavuşmuş olacağını ifade etti.

 

Mesleki Eğitim programlarının Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası koordinesinde ve talepler doğrultusunda planlanması gerektiğine de dikkat çeken oda Başkan Adabağ, ziyaretten ötürü heyet üyelerine teşekkürlerini iletti.

 

Ziyarette TATSO Başkan Yardımcısı Yılmaz Lebit ve TATSO Meclis Üyesi Vacip Demir ile TATSO Meslek Komiteleri Başkanı Mekin Kaya'da hazır bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi” toplantısı düzenlendi
“Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi”...
BİGACEM’den Tatvan TSO’ya ziyaret
BİGACEM’den Tatvan TSO’ya ziyaret