Güroymak’ta el işi sergi ve satış merkezi açıldı

Güroymak’ta el işi sergi ve satış merkezi açıldı

Güroymak Halk Eğitim Merkezince el işi sergisi ve satış merkezi açıldı.

06 Ocak 2018 - 17:03
Reklam

Güroymak Halk Eğitim Merkezince el işi sergisi ve satış merkezi açıldı.

Merkezin açılış kurdelesini kesen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu'nun eşi ve aynı zamanda Aile Destek Merkezinden sorumlu Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Nagihan Alibeyoğlu, merkezin hayırlı olmasını diledi. 

Sergi ve satış merkezini gezen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Alibeyoğlu, yaptığı açıklamada, ilçede kadınlara yönelik bir eksikliğin daha giderildiğini söyledi.

Merkez sayesinde, kadınların ürettikleri ürünleri hem sergileyebilecek hem de satışa sunabilecek bir mekana kavuştuğunu belirten Alibeyoğlu, şöyle konuştu:

"İlçede tüm alanlarda olduğu gibi bayanlara yönelik olarak da birçok projeyi hayata geçirdik. İlçede bayanlarımıza istihdam yaratmak için Kaymakamlığımızın destek ve girişimiyle bir işletme açtık. Açmış olduğumuz işletmede çalışan 200 çalışanı Aile Destek Merkezlerinde tekstil eğitimi alanlar ile şehit yakınlarından oluşuyor. Ayrıca burada dikilen ürünlerin 35 ülkeye ihraç ediliyor. Bunun yanında sadece bayanlara yönelik olan ilçede ilk açılan Elit Sağlıklı Yaşam Ve Spor Merkezini açtık. Aile Destek Merkezine gelen kadınların, çocuklarının bırakabileceği ve çocukların zaman geçirebileceği Çocuk Eğitim ve Sanat Evini açtık. Adem Binası'nda halı kilim atölyesinde bayanlarımızın çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Aile Destek Merkezinde bayanlarımıza yönelik her türlü kurslarımız açılmış olup bayanlarımız bu kurslarda çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu sayede de kadınlarımızın aile ekonomileri katkı sunmalarının önü açılmış olacak." 

Açılışa, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bahayettin Tör, Milli Eğitim Şube Müdürü Tekin Kocaman,  Aile Destek Merkezi Koordinatörü Serap Kurban, eğitimciler ve kursiyerler katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tatvan Kaymakamlığından Önemli Duyuru!
Tatvan Kaymakamlığından Önemli Duyuru!
TATSO Başkanı “Bölge istişare” toplantısına katıldı
TATSO Başkanı “Bölge istişare” toplantısına katıldı