Leyla Mihrinaz Engin, okurlarıyla buluştu

Leyla Mihrinaz Engin, okurlarıyla buluştu

Köşe yazarlarımızdan Şair-Yazar Leyla Mihrinaz Engin, bu yıl Van’da ikincisi düzenlen ‘Van Kitap Fuarı’na katıldı.

09 Aralık 2018 - 00:00

Köşe yazarlarımızdan Şair-Yazar Leyla Mihrinaz Engin, bu yıl Van’da ikincisi düzenlen ‘Van Kitap Fuarı’na katıldı.

Türkiye genelinde 150 yayınevi ve 150 yazarın katıldığı fuara, Van Şairler ve Yazarlar Birliği’ne üye birçok şair ve yazarda katıldı. Kendilerine ayrılan stantlarda kitapseverler ile buluşan yazarlar, ziyaretçilere kitaplarını imzalayarak takdim ettiler.

Şair ve Yazar Leyla Mihrinaz Engin, Esinti - Şiir 1999 kendi basımı, Erda Güncesi - Günce 2004 Elma Yayınları, Kadın ve Dize - Şiir 2012 Roza Yayınevi, Erda Masalı - Şiir 2013 Roza Yayınevi ve Sandık  - Öykü 2014 Roza Yayınevi’nden çıkan kitaplarıyla Van Kitap Fuarı’nda okuyucuları ile buluştu. 

07 – 19 Aralık tarihleri arasında kitapseverlere kapısını açan Van Kitap Fuarın yoğun ilgi gördüğünü belirten Engin, fuar ile alakalı şunları söyledi: “Bu tür organizasyonlar bölgemiz için oldukça önemli organizasyonlardır. Sanatsal faaliyetlerin batıya nazaran az olması biz sanatseverleri üzüyordu. Ancak, iki yıldır Doğu Anadolu’nun en büyük kitap fuarının Van’da gerçekleşmesi oldukça sevindirici bir durum. Şahsen organizasyondan oldukça memnunum. Hepimizin bildiği gibi okumada ülke olarak oldukça gerilerdeyiz, özellikle Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimiz okuma oranı düşük bölgelerdir. Bu bağlamda kitap fuarının Van’da gerçekleşmesi sevindirici bir durum, önümüzdeki yıllarda da devamını diliyorum. İki gündür fuara katılmaktayım ve muhtemel kapanış gününe kadar katılacağım. Halkın kitap fuarına katılımı ve biz yazarlara ilgileri oldukça iyi. Beni bu organizasyona davet eden VAYAB’a, organizasyonu gerçekleştiren kurumlara, bizi yalnız bırakmayan tüm kitapseverlere teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TATSO Üyeleri için Kuveyt Türk Katılım Bankası ile protokol imzalandı
TATSO Üyeleri için Kuveyt Türk Katılım Bankası ile protokol...
Oda başkanlarından TATSO ziyareti
Oda başkanlarından TATSO ziyareti