Ömer Kara, Tatvan Belediye Başkanlığı için aday adaylığı...

Ömer Kara, Tatvan Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

ASKON Bitlis Şube Başkanı Ömer Kara, Tatvan Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

12 Kasım 2018 - 12:31

ASKON Bitlis Şube Başkanı Ömer Kara, Tatvan Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde başkanlık için aday adayları başvurularını yaptı. Tatvan Belediye Başkanlığı için Ak Partiden aday adaylık başvurusunu Ak Parti Tatvan İlçe Başkanlığına yapan Ömer Kara, başvurusunu bizzat Tatvan İlçe Başkanı Cemil Sayılgan’a yaptı. İlçe Başkanı Cemil Sayılgan, ilçemiz ve partimiz için hayırlı olmasını diledi. Ömer Kara ise; ‘bayrağımızı bir adım daha ileri götürebilmek için bende varım’ diyerek her şeyin hayırlı olmasını söyledi.  

Ömer Kara kimdir:

1983 Bitlis Tatvan doğumlu olan Ömer Kara, İlkokulu Tatvan Tuğ İlköğretim okulunda okudu. Ortaokulu Tatvan İmam Hatip Ortaokulu’nda tamamlayarak; Tatvan Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite girişindeki kat sayı probleminden dolayı üniversiteyi yurtdışında okumak zorunda kaldı. Üniversitenin son yıllarında büyük firmalarda da çalışan Kara, mezun olduktan sonra kendi memleketi Tatvan’da mühendislik üzerine firma kurup özelde çalışmaya başladı. 2017 ve 2018 yıllarında kayyum belediyelerinde imar ve fen işleri konusunda danışmanlık hizmetleri verdi. Bu hizmeti ile birlikte büyük firmalara da mühendislik anlamında hizmetler vermektedir. Ortaokul çağlarında Milli Gençlik Vakfı çalışmalarında da bulundu. 2016 yılı itibariyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından, kurucusu da olduğu ASKON(Anadolu Aslanları İşadamları Derneği) Bitlis Şube Başkanlık görevini sürdürmektedir.

Ömer Kara, aynı zamanda geçmiş dönem Tatvan Belediye Başkanlarından Süleyman Kara ve Mustafa Kara’nın Ağabey Enver Kara’nın oğludur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Adalet uyanık
  1 yıl önce
  Liyakatle-adaletle yönetecek bir başkana, ihtiyacımız var.İlkokul mezunları yönetiyor , liyakat yok bu belediyede.Düzelteceksen gel
 • Tatvan
  1 yıl önce
  Hayırlı olması dileğiyle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TATSO Üyeleri için Kuveyt Türk Katılım Bankası ile protokol imzalandı
TATSO Üyeleri için Kuveyt Türk Katılım Bankası ile protokol...
Oda başkanlarından TATSO ziyareti
Oda başkanlarından TATSO ziyareti