TATSO Başkanı Adabağ: "Bitlis OSB Yüzde 100 doluluk oranına...

TATSO Başkanı Adabağ: "Bitlis OSB Yüzde 100 doluluk oranına ulaştı"

Yazılı basın açıklamasında bulunan Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanı Bilal Adabağ,  2 bin üye sayısına ulaştıklarını belirtti.

05 Ocak 2021 - 20:23 - Güncelleme: 05 Ocak 2021 - 20:27

Yazılı basın açıklamasında bulunan Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanı Bilal Adabağ,  2 bin üye sayısına ulaştıklarını belirtti.

İl genelinde 21 tekstil işletmesinin faaliyet yürüttüğünü belirten Adabağ, bu işletmeler sayesinde toplamda 5 bin 500 personel istihdamının sağlandığına vurgu yaparak; yılsonu itibariyle bu rakamın 11 bin çalışan olarak hedeflediklerini açıkladı.

 

TATSO Başkanı Bilal Adabağ, aynı zamanda Bitlis Organize Sanayi Bölgesi’nin yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını söyledi.

 

Bitlis nüfusunun yarısı Tatvan’da yaşamaktadır diyen Bilal Adabağ,  “Genç nüfusumuz da buna oranla daha fazladır. Büyük illere göçü engellemek için acil yeni sahalara, yeni sanayi yatırımlarına ihtiyacımız var” dedi.

 

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bilal Adabağ, açıklamasının devamında şunları dile getirdi: “1/100000 ölçekli ve 1/25000 ölçekli çevre planları onaylanmış, hayalimizde olan Tatvan Organize Sanayi, Gıda Toptancılar Sitesi, Mobilyacılar Sitesi, Galericiler Sitesi oluşturulmuş, bununla ilgili çalışmalar ise hızla ilerlemektedir.

İlçemizde dışarıya göçün engellenmesi için elzem olan bu yatırımın da en kısa sürede yapılması en büyük dileğimizdir.

 

Bu bağlamda; Bitlis'te bizim Tatvan'da bizim. Biz birbirimizden bağımsız değiliz. Nasıl, birinci Organize Sanayi Bölgesi Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasına ait üyelerimiz tarafından yüzde 80 oranında dolduruldu ise yeni kurulacak Tatvan Organize Sanayi Bölgesi’nin de kısa sürede doldurulacağından şüphemiz yok. Bu anlamda şehir dışından gelmeyi bekleyen yatırımcılar bu altyapı çalışmalarını yakinen takip etmektedir. En kısa sürede tamamlanması il istihdamına katkı sunacaktır. Gençlerimize yapılabilecek en büyük yatırım da budur.”

 

TATSO Başkanı Bilal Adabağ, “Bu konuyla ilgili çalışma yapan ve Tatvan’ımıza Organize Sanayi Bölgesini kazandırmaya çalışan Sayın Milletvekillerimiz Cemal Taşar ve Vahit Kiler’e teşekkür ediyoruz.  Ayrıca; ilimiz geneli yapılan sulama göletleri ile ilgili çalışmalardan dolayı da kendilerini tebrik ederiz. Bu memleket kendisine yapılan hizmeti hiçbir zaman unutmadı ve unutmayacak, yapılan hizmet ve yatırımların memleketimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİTLİS’TE “ULUSLARARASI BİTLİS VE YÖRESİ MANEVİ MİMARLARI SEMPOZYUMU” YAPILDI
BİTLİS’TE “ULUSLARARASI BİTLİS VE YÖRESİ MANEVİ MİMARLARI...
Ters laleler Bitlis dağlarındaki yerini aldı
Ters laleler Bitlis dağlarındaki yerini aldı