Kızılay Şube Başkanı Taşar, iddialara cevap verdi

Kızılay Şube Başkanı Taşar, iddialara cevap verdi

Türk Kızılay’ı Tatvan Şube Başkanı Battal Taşar, kurban etlerinin sahibi olduğu otelde tüketildiğine dair asılsız iddialarla ilgili açıklama yaptı.

27 Ağustos 2020 - 20:29 - Güncelleme: 28 Ağustos 2020 - 07:22
Reklam

Türk Kızılay’ı Tatvan Şube Başkanı Battal Taşar, kurban etlerinin sahibi olduğu otelde tüketildiğine dair asılsız iddialarla ilgili açıklama yaptı. Taşar, yaptığı açıklamada hakkında ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu ve Tatvan’da yapılan hizmetlere engel olunmaya çalışıldığını belirtti.

Battal Taşar, 2019 yılında Ramazan ayı boyunca her gün 750 kişiye, 2020 yılı Ramazan ayında ise pandemiye rağmen her gün 598 aileye yemek dağıtımı yapıldığını ifade ederek şu açıklamalarda bulundu;

 “2 yıl içerisinde 3000 koli civarında gıda paketi, pandemi döneminde 655 kişiye, kişi başına 400’er TL nakdi destek, yaklaşık 6000 kişiye giysi ve 90 aileye alışveriş kartı dağıttık. Tüm bunlar ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlardır.

Kızılay aracılığıyla yaptığımız yardımlar Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı listesinde yer alan ihtiyaç sahiplerine yöneliktir. Biz burada yardım gerçekleştiren kurumlarımız ve belediyemiz ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Devletimizin bu hizmetini sindiremeyenler ailemize ve kurumumuza iftira atmaktan ve yalan söylemekten çekinmemiş, bana ait olan otelin asansörü ve mutfağında, otelimin faaliyet göstermediği pandemi  döneminde  7. kata  kadar çıkarak iftira ve yalanlarla dolu bir senaryo kurgulamıştır. Özel işletmemize izinsiz ve gizli bir şekilde giren kişi, daha önceden ihtiyaç sahiplerine dağıtılmış olan Kızılay paketlerini bir yerlere bırakarak çekim yapmış, burada güya farklı şeyler varmış gibi yansıtarak bizi lekelemeye çalışmıştır. Kurgulanıp paylaşılan görüntüler ve bu görüntüler ile ilgili ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Atılan iftiralar, Bitlis’imize her alanda hizmet sağlayan Milletvekilimiz Cemal Taşar’a ve dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türk Kızılay’ına karşı yapılan bir komplo ve karalama kurgusudur. Tüm bu iftira ve yalan iddiaların hedefinin sadece şahsımın olmadığını biliyorum. Buradaki amaç Bölgemize kazandırılan hizmetleri ve Kızılay çalışmalarını engellemektir. Tüm bu engelleme girişimlerine rağmen ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımıza Kızılay’ımızın hizmetlerini sunmaya devam edeceğiz.

Son olarak, iddia edilen çirkin iftiralarla ilgili hukuki süreci başlattıklarını ifade eden Battal Taşar, “Biz komplo ve iftiralara asla göz yummayacağız. Yalan ve iftiraları yayan kişi araştırıldığında geçmişinde benzer şekilde haksız itham ve iftiralarla dolu bir çok haber yaptığı, bunu yapmayı alışkanlık haline getirdiği, para cezası, hapis cezası da dahil onlarca ceza aldığı bilinmektedir. Hukuka ve Adalete güveniyoruz, içimiz rahat” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitlis DEVA’dan Cemiyet Başkanına geçmiş olsun ziyareti.
Bitlis DEVA’dan Cemiyet Başkanına geçmiş olsun ziyareti.
BİTLİS’TE “ULUSLARARASI BİTLİS VE YÖRESİ MANEVİ MİMARLARI SEMPOZYUMU” YAPILDI
BİTLİS’TE “ULUSLARARASI BİTLİS VE YÖRESİ MANEVİ MİMARLARI...